CO TO JEST KROLF ?

Krolf to mieszanka krokieta i golfa. Używa się sprzętu od krokieta i gra we własnym ogrodzie w coś podobnego do golfa.

POLE.

Od początku każdego dołka powinno być minimum 5 a maximum 30 m. Zazwyczaj jest 12 dołków, choć w oryginalnym krolfie był tylko jeden. Koło każdego dołka powinna być flaga lub kamień, aby widzieć gdzie ten dołek się znajduje. Flaga jednak musi pozostać przez całą grę. Można grać do dołka z różnych kierunków i wtedy uważa się to za inne dołki. Płaskie zielone tereny nie dostarczają aż tyle rozrywki, trudności i wyzwań, ile tereny z drzewami, krzakami czy kamieniami.

SPRZĘT.

Zrób kartę wyników, żeby zapisywać ruchy graczy. Użyj sprzętu do krokieta i flag, aby oznaczyć dołki.

ZASADY.

Gracze otrzymują numery od 1 do max. 6 i zachowują je do końca gry. Gracz numer jeden uderza jako pierwszy (niespodzianka!), ale tylko raz. Potem gracz numer 2, 3 w kolejności i tak dalej. Teraz znowu gracz numer 1, gracz 2, 3… Jeśli gracz uderza piłkę poza kolejnością, piłka musi znaleźć się w dołku. Gracz otrzymuje uderzenie karne. Nie można przesuwać flag ani innych przeszkód. Liście, gałązki i inne luźne rzeczy mogą być przesunięte – przesuwanie przeszkód czy piłki skutkuje punktem karnym. 

Jeśli ktoś ma na tyle szczęścia aby umieścić piłkę w dołku za pierwszym razem, otrzymuje 0 punktów. 

Jeśli Twoja piłka jest uderzona przez przypadek przez innego gracza, nigdy nie można jej zaliczyć jako Asa (uderzenie do dołka za pierwszym razem). Wtedy gracz otrzymuje co najmniej 1 punkt. Jeśli musisz przenieść piłkę ręką (bo znajduje się poza polem lub nie może być uderzona stąd gdzie się znajduje), uważa się to za  uderzenie. Piłkę musisz przenieść jak najkrótsza drogą z powrotem na pole. Jeśli inny gracz wytrąci twoja piłkę poza pole, piłka może być umieszczona bez punktów karnych. Jeśli przenosisz piłkę z dala od zagrożeń, można to zrobić tylko na odległość 15 cm.

Wygrywa ten, który umieścił piłkę w dołku przy jak najmniejszej liczbie uderzeń.

 

 


 

 

 

 
 

 

 

 

                               

 
Krolf na świecie
Obrazki z Otwartych Mistrzostw Niemiec w 2011, zawodów krolfa w Danii i naszych turniejów

Datenschutzerklärung
Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!